WWW - Uniwersytet Medyczny w Lublinie test

Oferta dla biznesu

 

 

 

 

 

AKTUALNE OFERTY TECHNOLOGICZNE:

 
 
 
 
 
 
"Frakcja polisacharydowa z gatunku grzyba Rozites caperatus oraz sposób jej otrzymywania i zastosowanie prebiotyczne"
 
 
Naukowcom z Uniwerystetu Medycznego w Lublinie udało się wyizolować i oczyścić frakcję polisacharydową z jadalnego gatunku grzyba, a także zbadać ją w kontekście potencjału prebiotycznego uzyskując wyniki wskazujące na jej kilkukrotnie wyższą aktywność od dotychczas znanych i stosowanych substancji.
 
  • Prebiotyki mają korzystny wpływ na zdrowie człowieka- odpowiadają za prawidłową florę bakteryjną przewodu pokarmowego, wspierają proces trawienia, zwiększają odporność na zakażenia oraz ułatwiają wchłanianie witamin i mikroelementów.
  • Wynalazek charakteryzuje się wysokim stopniem użyteczności ze względu na możliwość wykorzystania polisacharydów jako prebiotyków w wielu produktach żywnościowych i leczniczych.
  • Nowatorskie rozwiązanie może znaleźć zastosowane w różnych produktach żywnościowych w celu podniesienia ich wartości prozdrowotnej.
  • Wynalazek może być wykorzystany jako składnik żywności funkcjonalnej, nutraceutyków, a także jako suplementy diety wspomagające stymulację wzrostu korzystnej flory jelitowej.
 
 
 
 
                        ulotka z opisem wynalazku „Frakcja polisacharydowa z gatunku grzyba Rozites caperatus oraz sposób jej otrzymywania i zastosowanie prebiotyczne”, na obrazku widać ręce osoby wykonującej badania przy fiolkach opis wynalazku „Frakcja polisacharydowa z gatunku grzyba Rozites caperatus oraz sposób jej otrzymywania i zastosowanie prebiotyczne”; korzyści, zalety, mocne strony

 

 

 

 

Firmy zainteresowane współpracą oraz wdrożeniem innowacji na rynek zapraszamy do kontaktu:

 

 

OŚRODEK BROKERÓW INNOWACJI I POPULARYZACJI NAUKI

 

          UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W LUBLINIE

 

opn@umlub.pl

 

 +48 81 448 51 67

 

ul. Dolna 3 Maja 3 (Graden)
 
Lublin, 20-079

 

 

"Preparat farmaceutyczny na bazie olejków eterycznych do leczenia infekcji grzybiczych jamy ustnej"

 

 
Opracowany przez zespół naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu preparat farmaceutyczny na bazie olejków eterycznych do leczenia infekcji grzybiczych jamy ustnej wykazuje korzystne działanie przeciwgrzybicze.
 
  • Infekcje grzybicze jamy ustnej są chorobami zakaźnymi wywoływanymi przez grzyby chorobotwórcze, wśród których najczęściej spotykanymi w ustroju człowieka są drożdżaki z rodzaju Candida.
  • Preparat według wynalazku to koncentrat olejków w roztworze alkoholowym lub wodno-alkoholowym charakteryzujący się wysoką skutecznością z pominięciem w leczeniu antybiotyków.
  • Preparat według wynalazku może być stosowany: w leczeniu zakażeń wywołanych przez grzyby z rodzaju Candida oraz w profilaktycznie u osób noszących protezy zębowe i aparaty ortodontyczne
  • Formulacja preparatu, która oparta została o wykorzystanie olejków eterycznych pochodzenia naturalnego, wykazuje bardzo dobrą penetrację trudno dostępnych przestrzeni przydziąsłowych w obrębie błon śluzowych jamy ustnej.

 

 

 

 

                           opis wynalazku "Preparat farmaceutyczny na bazie olejków eterycznych do leczenia infekcji grzybiczych jamy ustnej" opis wynalazku "Preparat farmaceutyczny na bazie olejków eterycznych do leczenia infekcji grzybiczych jamy ustnej"

 

 

 

 

Firmy zainteresowane współpracą oraz wdrożeniem innowacji na rynek zapraszamy do kontaktu:

 

 

OŚRODEK BROKERÓW INNOWACJI I POPULARYZACJI NAUKI

 

          UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W LUBLINIE

 

opn@umlub.pl

 

 +48 81 448 51 67

 

ul. Dolna 3 Maja 3 (Graden)
 
Lublin, 20-079