WWW - Uniwersytet Medyczny w Lublinie test

Wydział Lekarski

Pracownicy i studenci Wydziału Lekarskiego przygotowali wiele ciekawych zajęć w ramach Lubleskiego Festiwalu Nauki. W czasie festiwalu będzie możliwość wysłuchania wielu ciekawych wykładów, których autorzy zaprezentują najnowszą wiedzę z zakresu szeroko pojętej medycyny.

 

 

Podczas zajęć przygotowanych przez Wydział Leksarki dowiemy się m.in.:

  • jak wygląda przyszłość leczenia nowotworów z wykorzystaniem terapii celowanych,
  • jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym,
  • czy media społecznościowe są wiarygodnym źródłem informacji na temat szczepień ochronnych,
  • czy alternatywne formy tytoniu są rzeczywiście bezpieczniejsze dla naszego zdrowia,
  • czy toksoplazmoza wrodzona może mieć wpływ na rozwój dziecka,
  • jak żyć z bólami głowy
  • Omówione także zostaną fakty i mity na temat stwardnienia rozsianego, boreliozy, choroby Hashimoto, problemy związane z uzależnieniami, w tym uzależnieniem od internetu
  • Kilka projektów dotyczy coraz powszechniejszej otyłości – dowiedzmy się, czy to już epidemia? Czy to choroba, czy tylko defekt kosmetyczny? Jeśli choroba – to ciała czy duszy?

 

Wydział Lekarski  zaprasza Was także do udziału w warsztatach i ćwiczeniach, podczas których będzie możliwość poznania m. in.: sekretów ludzkiego organizmu, czy przepisu na „świecące” limfocyty krwi. 

 

Tych, którzy lubią historie z dreszczykiem, zachęcamy do zapoznania się ze skutkami działania broni palnej. Przekonajcie się również sami, że Sherlock Holms w medycynie to lekarz tropiący choroby genetyczne, poznajcie Jego niezwykły warsztat pracy!

 

Warto dowiedzieć się także, co mają ze sobą wspólnego: stosowanie przeciwbólowego syropu dla dzieci w XIX wieku, wojna w Wietnamie i opracowanie leku OxyContin?

Ciekawych zapraszamy na wirtualny spacer po zapleczu apteki, zajrzymy do aptecznych szuflad i na własne oczy zobaczycie, jak sporządzane są leki robione. Dowiecie się, jak lek staje się lekiem i czy suplementy diety są zawsze bezpieczne i skuteczne.