WWW - Uniwersytet Medyczny w Lublinie test

Wydział Farmaceutyczny

Tegoroczna oferta Wydziału Farmaceutycznego podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki to szereg pokazów i warsztatów, w czasie których będzie można się dowiedzieć mnóstwo przydatnych informacji, zarówno ze świata nauki, jak i życia codziennego.

 

W tym roku przodujący temat to zdrowy styl życia, począwszy od diety poprzez „supefoods”, suplementację roślinną, probiotyki, po badania profilaktyczne i diagnostyczne oraz dbałość o stan skóry i ciała.

 

 

Pracownicy i studenci Wydziału Farmaceutycznego zapraszają do udziału w projektach:

 

  • Kto i kiedy powinien robić badania profilaktyczne i jak się do nich przygotować? O tym dowiecie się na wykładach i warsztatach: „Jakie badania laboratoryjne powinniśmy robić tak często, jak przegląd samochodu?", „Jedno ukłucie, które może uratować życie, czyli o badaniach profilaktycznych słów kilka” i „Markery nowotworowe”.

 

  • Czy wiemy co tak naprawdę jemy? Po odpowiedź zapraszamy na pokaz: „Fanaberia czy konieczność? Żywność funkcjonalna XXI wieku”.

 

  • O bezpiecznym stosowaniu preparatów roślinnych opowie Wam farmaceuta: „Farmaceuta = bezpieczne stosowanie leków roślinnych”. Poznacie też „Jasną i ciemną strona medycznej marihuany”, najbardziej kontrowersyjnej rośliny XXI wieku w medycynie. Zapraszamy też na wycieczkę po Ogrodzie Roślin Leczniczych UML „Power Zioło”. A jeśli interesuje Was skąd o tym wszystkim wiemy to rejestrujcie się na pokaz dotyczący metody izolacji i rozdziału substancji pochodzenia roślinnego „A do czego to można zastosować, panie Cwiet?”.

 

  • Co się dzieje z tabletką po połknięciu? Jak działają antybiotyki i dlaczego pojawiają się drobnoustroje lekooporne? Czy wszystkie drobnoustroje są szkodliwe? Na te i inne pytania dowiecie się na pokazach: „Za pan brat z drobnoustrojami”, „Weź pigułkę, tabletkę czy drażetkę.”, „Losy tabletki w organizmie”, „Probiotyki, czyli gdzie znaleźć swojego „mikro”przyjaciela?” „Nasze sposoby na złe mikroby”.

 

  • Masz suchą skórę i szukasz sposobu na jej nawilżenie? Podczas warsztatów „Mocznik w kosmetykach – jakie stężenie wybrać?” dowiesz się o właściwościach mocznika i będziesz mieć możliwość samodzielnie przygotować kosmetyk z jego zawartością.

 

  • Chcesz wiedzieć jak wyleczyć trądzik lub zbadać swoją skórę z użyciem mikrokamery. Zapraszamy na warsztat: „Czy można pokonać trądzik pospolity? Walka z niewidocznym wrogiem”.