WWW - Uniwersytet Medyczny w Lublinie test

Centrum Edukacji Medycznej Międzywydziałowego Centrum Dydaktycznego

Pracownicy i Studenci Centrum Edukacji Medycznej Międzywydziałowego Centrum Dydaktycznego w ramach tegorocznej edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki przygotowali wiele ciekawych  wykładów, pokazów, warsztatów i ćwiczeń.

 

To kilkanaście projektów o różnej tematyce, wśród których dominują  zagadnienia związane z szeroko pojętym ratownictwem medycznym.

 

W ramach swoich zajęć Centrum Edukacji Medycznej Międzywydziałowego Centrum Dydaktycznego proponuje uczniom szkół podstawowych projekt "Podstawowe zabiegi ratujące życie", zaś nieco starszym "Pierwsza pomoc w zadławieniach".

 

Warsztaty wprowadzą uczestników w zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczą poprawnych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, a odbędą się w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

 

Uczniów szkół średnich, zastanawiających się nad wyborem kierunku studiów, z pewnością zainteresuje wykład "Czy farmaceuta to tylko sprzedawca leków - nowe zadania dla farmaceuty zatrudnionego w aptece", w czasie którego dowiemy się co może zaoferować farmaceuta pacjentowi przychodzącemu do apteki, oczywiście poza przygotowaniem i sprzedażą leków.

 

Jeśli chcecie poznać różne techniki relaksacyjne i dowiedzieć się jak można kontrolować swój sposób myślenia, to zapraszamy na warsztaty  "Sposoby konstruktywnego radzenia sobie ze stresem".

 

Znajdziecie również projekt realizowany w języku angielskim, o tajemniczo brzmiącym tytule: "No time to fall ill: some remarks on the state of James Bond’s health".