WWW - Uniwersytet Medyczny w Lublinie test

Lubelski Festiwal Nauki

plakat promujący XVIII Lubelski Festiwal Nauki- ogrony nauki. Na plakacie znajduje się nazwa wydarzenia i cztery obrazki ukazujące ogrody

 

 

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycje Lubelskiego Festiwalu Nauki.  

 

Tegoroczna edycja, której głównym organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, odbędzie się w dniach 10-16 września 2022 roku pod hasłem Ogrody Nauki.

 

Grono współorganizatorów Lubelskiego Festiwalu Nauki tworzą: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Politechnika Lubelska, a także Urząd Miasta Lublin.

 

Lubelski Festiwal Nauki jest wydarzeniem cyklicznym, stale rozwijającym się oraz zyskującym  coraz większe uznanie, nie tylko w regionie Lubelszczyzny, ale również w całej Polsce.

 

Podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki nie zabraknie zajęć w przestrzeni zielonej – w uczelnianych ogrodach czy na dziecińcach Uniwersytetów. Każdy z partnerów festiwalu na swój własny sposób mógł zinterpretować hasło przewodnie wydarzenia.

 

Najbliższy nam ogród, o który musimy dbać niczym wierny ogrodnik, to nasze ciało, o którym chyba nikt nie może powiedzieć więcej niż medyk - pracujący z ciałem, obcujący z ciałem i troską o jego zdrowie na co dzień.

 

To na wykładach, pokazach i warsztatach organizowanych na Uniwersytecie Medycznym będzie można się dowiedzieć, jak w osiągnięciu dobrostanu ciała pomagają: zdrowy styl życia, właściwa żywność, probiotyki czy lecznicze zioła.

 

Wśród projektów przygotowanych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie znajdą się m.in.: „Przystanek: Fitoterapia”, „Polipragmazja. O tym jak bezpiecznie przyjmować leki”, „(Nie)Poważna fizjologia”, „Dzień z pracy farmaceuty – czyli apteka od kuchni”, „Efekt kameleona w stomatologii”,  „Ale jaja! Poznajemy przyrodę z pomocą kurzego jaja” czy „Laboratorium za zamkniętymi drzwiami”.

 

 

Jak co roku, program Uniwersytetu Medycznego jest bardzo szeroki, zróżnicowany i adresowany do różnych grup wiekowych – od najmłodszych aż po seniorów.

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą projektów przygowanych

w ramach XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki

przez poszczególne Wydziały Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

 

Wydział nauk medycznych, logo UMLUB i OBIiPN, butelka z lekiem Centrum edukacji medycznej międzywydziałowego centrum dydaktycznego, logo UMLUB i OBIiPN, grupa ludzi, pokaz pierwszej pomocy Wydział farmaceutyczny, logo UMLUB i OBIiPN, leki

 

 

wydział lekarski, logo UMLUB i OBIiPN, lekarz z dokumentami

 

 

wydział nauk o zdrowiu, logo UMLUB i OBIiPN, na obrazku dwie starsze osoby i dziecko

 

 

 

 

 

Projekty festiwalowe cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego zachęcamy do rezerwacji miejsc

 

 

 

 

 Lubelski Piknik Naukowy, 11 września 2022, logo UMLUB i OBIiPN

 

Już 11 września 2022 roku jeden z głównych punktów Lubelskiego Festiwalu Nauki- Lubelski Pikniki Naukowy.

 

Wydarzenie odędzie się na placu przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w godzinach od 10.00 do 16.00.

 

Podczas tego, plenerowego wydarzenia odbędzie się prezentacja projektów i pokazów przygotowana przez organizatorów i partnerów Lubelskiego Festiwalu Nauki.

 

Wśród projektów preznetowanych przez Uniwerystet Medyczny na Lubelskiem Pikniku Naukowym będzie m.in.:

  • Projekt pracowników Katedry i Zakładu Chemii Medycznej „Laboratorium chemiczne z efektem WOW.
  • Projekt „Pierwsza pomoc-nic trudnego”, skupiający się na przybliżeniu najważniejszych informacji i nabyciu umiejętności prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora AED.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w tym plenerowym wydarzeniu oraz zapoznania się ze szczegółowy programem.