WWW - Uniwersytet Medyczny w Lublinie test

Aktualności

06.06.2023

Konkurs Lublin Up! Gala finałowa

 

plakat lublin-up

 

Już 12 czerwca rozstrzygnięcie międzyuczelnianego konkursu LUBLIN UP!

 

 

Droga od pomysłu do ugruntowanego przedsiębiorstwa w sektorze innowacji jest znacznie bardziej wymagająca niż w pozostałych branżach. Wszyscy przedsiębiorcy mierzą się z wyzwaniami w rozwoju swojego biznesu, potrzebują finansowania, dostępu do rynku i możliwości badań lub rozwoju. A co jeśli  nie wiadomo jak przełożyć swój innowacyjny pomysł w biznes z potencjałem?

 

 

15 czerwca 2022 r. w Centrum ECOTECH-COMPLEX UMCS zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Gminą Lublin, przedstawicielami lubelskich szkół wyższych oraz Fundacją WeDo. Celem wspólnego działania jest promocja potencjału gospodarczego i akademickiego miasta Lublin, budowanie jednego z wiodących ekosystemów startupowych w kraju oraz propagowania kultury przedsiębiorczości i innowacyjności. Wynikiem tego porozumienia jest m.in. konkursu LUBLIN UP!, który wielkimi krokami zbliża się do wielkiego finału. Celem konkursu jest zidentyfikowanie najlepszych projektów o największym potencjale biznesowym oraz wsparcie osób młodych w komercjalizacji pomysłów biznesowych. To szansa na zdobycie nie tylko cennych nagród, ale także unikalnego doświadczenia i zaprezentowanie swojego pomysłu przed jury oraz potencjalnym kontrahentom.

 

 

Kilkadziesiąt zgłoszeń, które trafiły pod lupę weryfikacji formalnej i merytorycznej, a finalnie dziesięć zespołów, które przez blisko dwa miesiące pracowało nad swoimi pomysłami biznesowymi. Wśród kilkudziesięciu nadesłanych zgłoszeń to właśnie te pomysły mają największy potencjał biznesowy, charakteryzują się innowacją oraz najlepiej wpisują się w inteligentne specjalizacje miasta Lublin.

 

 

Poza opracowaniem pomysłu biznesowego i szansą za znalezienie potencjalnego inwestora podczas gali finałowej uczestnicy mają szansę na zgarnięcie atrakcyjnych nagród:

Za I miejsce voucher w wysokość 12 000,00  zł brutto

Za II miejsce voucher w wysokości 8 000,00 zł brutto

Za III miejsce voucher w wysokości 5 000,00 zł brutto

 

 

Gala LUBLIN UP! odbędzie się 12 czerwca 2023 r. w Auli III Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej 40 w Lublinie.

 

 

 

plakat lublin-up