WWW - Uniwersytet Medyczny w Lublinie test

Aktualności

29.05.2023

Zaproszenie na Konferencje Naukową "Lifestyle Medicine for longevity. Blue Zones inspirations"

Serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na Konferencje Naukową "Lifestyle Medicine for longevity. Blue Zones inspirations", która odbędzie się 2 czerwca 2023r. w Poznaniu.

 

Organizatorem wydarzenia jest Zakład Immunologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

 

Konferencja przybliży dwa obszary badawcze: Medycynę Stylu Życia (Lifestyle Medicine) i zdrowe starzenie.

 

Całość wydarzenia odnosi się do zdrowej i aktywnej długowieczności, stąd pytanie - czego możemy nauczyć się od stulatków (?) zamieszkujących wyznaczane od ponad 30 lat przez prof. Michel Poulain strefy długowieczności na Ziemi, zwane Blue Zones.

 

Sesja Medycyny Stylu Życia skupi kilka bardzo ciekawych wykładów. Rozpocznie ją wykładem dr Robert Kelly, kardiolog i zaprezentuje ideę w praktyce. Poprowadzi też warsztaty dedykowane zmianie nawyków dla poprawy zdrowia.

 

Sesję poświęconą długowieczności otworzy Prof. Michel Poulain, pomysłodawca inicjatywy i nazwy ‘Blue Zones’, czyli Stref Stulatków. Przedstawi ideę i narzędzia badawcze zabierając nas w magiczną podróż do miejsc, gdzie ludzie dożywają w dobrym zdrowiu do 100 i więcej lat. W panelu dyskusyjnym dowiemy się czego możemy nauczyć się od stulatków.

 

Konferencję zakończą warsztaty - nauka praktycznego wdrażania narzędzi Lifestyle Medicine w pracy z pacjentem, jak też możliwość dyskusji nt. Blue Zones.

 

Darmowy udział w Konferencji dla studentów kierunków medycznych. 

 

Konferencja również w formie on-line.

 

 

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia: www.lm4l-poznan2023.pl